«День буддизму, гомосексуалізму та окультизму» або Один день з життя столиці України

По гарячих слідах. Особливо не «вилизуючи», головні враження та засмучення від побаченого в центрі столиці України минулої неділі...

Хотілося б з гумором, але не вийде. Максимум на що здатна, так це на гірку іронію.
Але все по черзі ...

Загальні враження. В цілому вихідний день в Києві пройшов «різноманітно і цікаво». Його можна було б цілком описати так: «День гомосексуалізму, буддизму та ще якогось «-ізму»...

Нескінченним потоком до НСК «Олімпійський» тягнувся величезний натовп, ну просто хмара Свідків, представників того самого релігійного культу, які до всіх буквально чіпляються, намагаючись навернути до всієї віри. Йшли дуже дружно. Було ясно, що люди дуже натхнені в передчутті того, що їх очікувало в НСК ...

Хрещатик був відданий сьогодні на відкуп буддистам, які зайняли практично всю кілометрову зону центральної вулиці столиці України, вляглися на килимки, відпочивали, слухали пісні, танці. Не українські. Люди відпочивали. Теж досить дружно, намагаючись, проте, «євангелізувати» перехожих. Вразило.

Апофеозом програми вихідного дня української столиці став анонсований раніше гей-парад, яким намагалася перешкодити невелика купка людей - традиційно «Правий сектор», представники руху «Любов проти гомосексуалізму» і невелика кількість, 50-70 осіб, прихожан однієї-двох, напевно, найменших, християнських церков Києва.

Оточені кінною поліцією, бійцями Нацгвардії та інших непізнаних шевронів, що перевищували їх за чисельністю в кілька сотень разів, вони змогли хоч якось змінити «плани супротивника». До речі, журналістів там теж було в декілька разів більше, ніж самих противників гей-параду. Так-и-и-и-й ажіотаж!

На 12.30 годину біля пам'ятника Т.Шевченку було призначено молитовне віче, на яке до 13.00-ї мляво і недружньо підтяглася потім ще невелика кількість християн.

І в зв'язку з усім цим виникає резонне питання - християнам, що зовсім не цікаво, що відбувається в їхньому місті? Чим вони так зайняті, що не удостоїли своєю дорогоцінною увагою таку подію, як гей-парад і молитовне віче з приводу? Або що, все само розсмокчеться? Які такі важливі справи вони вирішували в той момент, коли нашому народові намагаються інтенсивно нав'язати псевдо цінності, які потім обернуться бідою ?! Ах, так, вони, напевно, були в цей час у церкві!

А може, треба частіше виходити за межі наших церков, частіше виходити у місто, на вулиці, частіше сходити з заданого маршруту: «будинок-церква-дім», «дім-робота-магазин-дім», щоб побачити, що діється у місті ?

Я теж каюсь в тому і щаслива, що не піддалася спокусі поспати, відпочити, зрозумівши, що ось так одного разу можна все проспати, одного дня прокинутись і побачити, що «чужі в місті», місто у злі, що світ навколо вже, образно кажучи, пофарбований у кольори ЛГБТ таке інше…

Десь чула висловлювання, що для того щоб зло вкоренилося досить того, щоб хороші люди просто нічого не робили» ...

І ніяк не можу забути сумне обличчя журналіста одного з християнських каналів, який все повторював: «Я сподівався, що прийде хоча би 300 осіб, маючи на увазі акцію протесту проти гей-параду. Але тут немає й 100 осіб! ». Додамо - на весь Київ! За законодавством України досить, щоб на мирний протест вийшло 3000 осіб і влада зобов'язана реагувати на позицію цих людей. А так, цю невеличку групку людей, яка вийшла на акцію протесту, обізвали екстремістами і «маленькою купкою незгодних», з думкою яких, не варто навіть і вважатися, тому що більшість, в тому числі християн, мабуть, згідна з тим, що відбувається, так?

Так, може, годі вже спати і рятувати самих себе?! Може, перенесемо наші служіння на вулиці наших міст, туди, де твориться історія! Непогано також стати творцями цієї самої історії.

Олена Сердюк
член СХПУ
член асоціації «Новомедіа»
диякониса церкви 

no lgbt1

no lgbt2

no lgbt3

no lgbt4

no lgbt4

no lgbt5

no lgbt6

no lgbt7

no lgbt8

no lgbt9

no lgbt10

no lgbt11

no lgbt12

no lgbt13

no lgbt14

no lgbt15

no lgbt16