Про Євангелічний Альянс

Початок Всесвітньому Євангелічному Альянсу було покладено в 1846 р. в Лондоні, де був створений спочатку Європейський Євангелічний Альянс, який розповсюдив свій вплив і на інші континенти.

Основною метою Альянсу було і є подолання негативних наслідків поділу християн, відсутності тієї єдності, на якій наполягає наш Господь Ісус Христос: «Щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я у Тобі, щоб одно були в Нас і вони, щоб увірував світ, що Мене Ти послав. А ту славу, що дав Ти Мені, Я їм передав, щоб єдине були, як єдине і Ми.». (Ін. 17:21-22). До єднання во Христі закликає й апостол Павло (Фил. 2:1-4, 1 Кор. 1:11-13).

Ця єдність у Євангелічному Альянсі проявляється в спільних молитвах, спільному поширенні Благої вісті, вивченні Біблії, соціальної відповідальності та в спільних добрих справах.

На базі Євангелічного Альянсу м. Одеси за дорученням Німецького Євангелічного Альянсу, який курирує країни СНД, 11 березня 2010 р. був створений Український Євангелічний Альянс, головний офіс якого розташований в ХГЕУ, а відділення — у Києві, Донецькій, Житомирській та Одеській областях.

Український Євангелічний Альянс зареєстрований як юридична особа — релігійна організація, має зареєстрований статут і печатку. Керівником обрано академіка, ректора ХГЕУ — Крижановського Р. А.

На сьогодні у Всесвітній Євангелічний Альянс входять національні Альянси 129 країн світу, приблизно з 2 млн. церков і 600 млн. християн. Всесвітній Євангелічний Альянс має офіційний статус радника при ООН і володіє такими ж правами, як Ватикан і православний Вселенський патріархат.

Поряд із перерахованими вище завданнями Всесвітній Євангелічний Альянс активно виступає проти гонінь на християн у відстоюванні їх прав і релігійних свобод, веде боротьбу зі СНІДом та іншими негативними явищами, надає економічну, миротворчу допомогу та інше.